Információk a Brauchwiki-projektben résztvevőknek
2012. szeptember 14. péntek, 07:48

Mi is az a Brauchwiki?

A következő féléves üzleti kommunikációs és írás- és stílusgyakorlatos hallgatóim nemzetközi kim_brauchwikikooperációs projektben vehetnek részt, a Kommunikáció: internet és média műhely tagjaival együtt.

 

Az augsburgi egyetem Michael Jordan koordinálásával vezeti a Brauchwiki című wiki-jellegű projektet, amelynek célja az Augsburg környéki szokások, hagyományok összegyűjtése. Most az érdeklődő magyar hallgatók is csatlakozhatnak a programhoz, természetesen magyar szokások dokumentálásával (angol vagy német nyelven).

A Brauchwiki weboldala

A Brauchwiki a Facebookon

 

Feladat tehát:

Magyarországi szokásokról, hagyományokról szócikkek írása wiki-formátumban német és/vagy angol nyelven a Brauchwiki oldalra.

Szócikktémák például:

esküvői szokások (lánybúcsú, legénybúcsú, rizsszórás, pénzseprés, menyasszonytánc, vőfély, gyertyafénykeringő), gyerek születése (tejfakasztó), májusfa-állítás, anyák napja, télbúcsúztatók (busójárás, kiszebábégetés, farsang), húsvéti locsolkodás és szokások, adventi ünnepkör (Luca-napi hiedelmek, betlehemezés) , pirtói buckajárás, szüreti felvonulás, névnapokhoz kapcsolódó szokások (Szent István és az új kenyér ünnepe, Márton-nap, balázsolás, Lőrinc és a dinnye), iskolai ünnepek (szalagavató, ballagás, pedagógusnap, bolondballagás stb.), ételes ünnepek (bajai halászléfőzés, makói hagymafesztivál, pusztamérgesi kakasfőzőfesztivál, miskolci kocsonya, egyházi csipetka stb.).

A felsoroltak közül is lehet választani, de további, egyedi témák is választhatók.

a német szócikkek listája

Információk a szócikkekhez:

instrukciók németül vagy angolul

Kérdéseket lehet feltenni Michael Jordan projektkoordinátornak (michael.jordan[kukac]phil.uni-augsburg.de).

A szócikkekben képeket és videókat is el lehet helyezni. Fontos: csak olyan képeket szabad az oldalra feltölteni, amelyek szerzői jogával a cikkszerző rendelkezik (a legjobbak a saját készítésű képek). A fotókat a cikk címével kell elnevezni (pl. Luca1, Luca2 stb.).

A feltöltött szócikkeket az augsburgi partnereink fogják kommentálni, érdemes az oldalra később is visszalátogatni!

Határidő:

2012. október 15.

Minimális terjedelem:

15 mondat (csoportmunkában: 15 mondat a tagok számával szorozva).

Az elfogadás feltétele:

a szöveg önálló kutatómunkára vagy élményfeldolgozásra épüljön, ne egy online/print forrás kimásolása legyen csupán.

A forrásokat meg kell adni pontos hivatkozással!

A kész szócikkeket ide kell belinkelni, a szerző nevének és csoportjának (stílusgyakorlat 1./2., üzleti kommunikáció) megadásával.

Résztvevők:

A projektben a Kommunikáció: internet és média műhely, illetve az üzleti kommunikáció előadásom hallgatói és az írás- és stílusgyakorlatos szemináriumi csoportjaim vehetnek részt.

Elérhető pontszám:

Üzleti kommunikáción: 15 pont (a 100 pontos tesztvizsga eredményéhez adódik hozzá).

Stílusgyakorlaton: plusz egy jegy a tankönyvprojekt eredményéhez.

Prémium:

A legjobb cikk(ek) alkotói jövő félévben részt vehetnek az augsburgi diákcsereprogramon a Kommunikáció: internet és média műhely hallgatóival együtt.

Kiegészítő információk:

A projekt beharangozója az Edupressen

Brauchwiki-esemény a Facebookon

szakcikkek: Jordan cikke, Bildungsforschung

a Brauchwiki a Facebookon

 

 

Keresés

Google-ajánlat